Caffetin ColdMax прашок

220.00ден

Caffetin COLDmax се употребува за ублажување на главните симптоми на настинка и грип (главоболка, болка во мускулите, болка во грлото, назална конгестија, зголемена телесна температура).

Состав

    • Paracetamol 1000 mg
    • Phenylephrine hydrochloride 12,2 mg (еквивалентен на 10 mg фенилефрин, база)

Фармацевтска форма
Прашок за перорален раствор

Индикации
Caffetin COLDmax се употребува за ублажување на главните симптоми на настинка и грип (главоболка, болка во мускулите, болка во грлото, назална конгестија, зголемена телесна температура).

Пакување
Кутија со 10 еднодозни ќесички за перорален раствор, со упатство за пациентот.

Начин на издавање

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Caffetin ColdMax прашок”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *