fbpx

Bronles капсули

144.00ден

Bronles® припаѓа на групата лекови наречени муколитици. Тој ја намалува лепливоста и густината на слузта, така што го олеснува нејзиното искашлување

Состав

carbocisteine 375 mg

Фармацевтска форма

kапсули, тврди

Индикации

Bronles® припаѓа на групата лекови наречени муколитици. Тој ја намалува лепливоста и густината на слузта, така што го олеснува нејзиното искашлување. Се употребува при:

  • заболувања на респираторниот систем проследени со обилна и со вискозна слуз;
  • воспаление на средното уво и на синусите;
  • во дијагностички цели како средство за подготовка при бронхоскопија,
  • бронхографија, бронхоаспирација итн.

Пакување

Картонска кутија со 30 капсули, спакувани во блистери и упатство за пациентот.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Bronles капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *