fbpx

BrainVit таблети

1,330.00ден

Таблетите BrainVit® овозможуваат поддршка за нормално функционирање на нервниот систем. Уникатна формулација која содржи ниацин, рибофлавин, тиамин, витамин Б12, витамин Ц. Сите наведени компоненти придонесуваат за правилна исхрана и нормално функционирање на нервниот систем.

Мозокот и целокупниот нервен систем се важни органски структури во телото, кои имаат потреба од хранливи материи како поддршка за нивната функција. Поради начинот на современото живеење, стресот и возраста, мозокот и нервното ткиво имаат зголемена потреба од витаминска поддршка за оптимално функционирање.

Состав во две таблети: Natural mixed carotenoids 34mg, Natural Vitamin E (100iu) 67mg, Vitamin C 60mg, Thiamine (vitamin B1) 10mg, Riboflavin (vitamin B2) 3.2mg, Niacin (vitamin B3) 18mg, Folic acid 400ug, Vitamin B12 25ug, Pantothenic acid (vitamin B5) 12mg, Iron 14mg, Zinc 14mg, Selenium 100ug, L-­Arginine 50mg, L­-Methionine 50mg, L­-Phenylalanine 50mg, L­-Tyrosine 50mg, L-­Glutamine 20mg, L-­Glutathione 20mg, Acetyl­ L-­Carnitine 20mg, Alpha lipoic acid 50mg, Phosphatidyl Choline 25mg, Phosphatidyl Serine 25mg, CoQ10 20mg, Ginkgo Biloba Extract (50:1) [standardised to min 24% gingkoflavanglycosides & 6% triterpenelactones] 60mg, Gotu Kola Extract (4:1) (equivalent to 120mg of gotu kola powder) 30mg, Brahmi extract (20:1) (equivalent to 3000mg powder) 150mg.

Информации за алергени

Овој производ содржи соја.

Не содржат вештачки бои, конзерванси и ароми.

Дозирање

Возрасни и деца над 16 години една до две таблети дневно. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “BrainVit таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *