fbpx

BlokMAX таблети

99.00ден

БлокМАКС таблетите се употребуваат при: главоболки, болки во грбот, менструална болка, забоболка.. Една таблета БлокМАКС содржи 200 mg ибупрофен.

Состав
Една таблета БлокМАКС содржи 200 mg ибупрофен.

Фармацевтска форма
Филм-обложени таблети.

Индикации
БлокМАКС таблетите се употребуваат при:

  • главоболки,
  • болки во грбот,
  • менструална болка,
  • забоболка,
  • невралгија,
  • ревматоидна болка,
  • мускулна болка,
  • мигрена,
  • симптоми на настинка,
  • покачена телесна температура и при болка предизвикана од полесни форми на артритис.

Пакување
Картонска кутија со 10 таблети (1 блистер).

 

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “BlokMAX таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *