BlokMAX гел

198.00ден

Гелот БлокМакс се употребува како локална симптоматска терапија за ублажување на ревматски и мускулни болки, болки во грбот, болки при благи до умерени артритични состојби и слично.

Состав

1 g БлокМакс гел содржи 50 mg ибупрофен.

Фармацевтска форма

Гел.

Индикации

Гелот БлокМакс се употребува како локална симптоматска терапија за ублажување на:

    • ревматски и мускулни болки,
    • болки во грбот,
    • болки и отекувања предизвикани од исчашувања, истегнувања и од спортски повреди,
    • невралгија,
    • болки при благи до умерени артритични состојби.

Пакување

Картонската кутија содржи 1 туба со 50 g гел и упатство за пациентот.

Начин на издавање

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “BlokMAX гел”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *