BlokMAX Forte таблети

126.00ден

БлокМАКС таблетите се употребуваат при: главоболки, болки во грбот, менструална болка, забоболка.. Една таблета БлокМАКС содржи 400 mg ибупрофен.

Состав
Една таблета БлокМАКС Форте содржи 400 mg ибупрофен.

Фармацевтска форма
Филм-обложени таблети.

Индикации
БлокМАКС форте таблетите се употребуваат при :

  • главоболки,
  • болки во грбот,
  • менструална болка,
  • забоболка,
  • невралгија,
  • ревматоидна болка,
  • мускулна болка,
  • мигрена,
  • симптоми на настинка,
  • треска,
  • при болка предизвикана од полесни форми на артритис.

Пакување
Картонска кутија со 10 таблети (1 блистер).

Регулаторен статус
ОТЦ

Начин на издавање

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “BlokMAX Forte таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *