BlokMAX kids раствор за деца

139.00ден

БлокМАКС содржи ибупрофен кој се употребува како аналгетик (лек против болка).  Исто така, ја намалува покачената телесна температура (треска), вклучувајќи и покачена телесна температура после вакцинација, и ги ублажува симптомите на настинка и грип.

Состав
5 ml (мала лажичка) суспензија содржи 100 mg ибупрофен.

Фармацевтска форма
Суспензија со карактеристичен вкус и мирис на кајсија.

Индикации
Ибупрофенот се употребува како аналгетик (лек против болка):

    • за намалување на мускулна болка,
    • главоболка
    • забоболка.

БлокМАКС за деца, исто така, ја намалува покачената телесна температура (треска), вклучувајќи и покачена телесна температура после вакцинација, и ги ублажува симптомите на настинка и грип.

Пакување
Шише со 100 ml суспензија.

Начин на издавање

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “BlokMAX kids раствор за деца”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *