fbpx

Betaimune капсули

970.00ден

Оптимална комбинација за нормален имун систем. Антиоксидантите играат клучна улога во заштитата од слободните радикали кои предизвикуваат оштетување на клетките и ткивата. Betaimune содржи мешани бобинки, екстракт од кора од бор, мешани каротеноиди, коензим Q10 и биофлавоноиди. Збогатен е со витамин А, витамин Д, витамин Ц, цинк, бакар и селен кои придонесуваат за нормално функционирање на имуниот систем.

Пакувањето содржи 30 капсули.

Овој производ содржи соја.

Состав: Vitamin A (1333 iu) 400μg, Vitamin D (500 iu) 10μg, Vitamin E (45iu) 30mg, Vitamin C 300mg, Zinc (cink,zink) 10mg, Copper 0.5mg, Selenium 100μg, Citrus Biofl avanoids 15mg, Coenzyme Q10 (CoQ10) 10mg, Mixed Carotenoids 3mg, Pine Bark Extract (5:1) 50mg, (equivalent to 250mg of Pine Bark powder), Mixed Berries 255mgPE, Red Wine Polyphenol Powder 10mg.

Не содржи квасец, глутен, пченица, млечни состојки, шеќер или сол

Не содржи вештачки бои, конзерванси и ароми.

Возрасни и деца над 14 години една капсула на ден. Да не се надминува препорача­на­та дневна доза, освен ако не е поинаку советувано од соодветно квалифику­ва­но лице.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Betaimune капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *