fbpx

Becutan KIDS VITS Назален изотоничен раствор

165.00ден

Со соодветна употреба на назалниот изотоничен раствор Becutan KIDS VITS за секојдневна хигиена на бебиња, на деца и на возрасни лица се овозможува терапевтски третман при некои основни индикации, како: назофарингитис, опструктивен ринитис и синуситис.

Состав

Морска вода и прочистена вода.

Фармацевтска форма

Спреј за нос.

Индикации

Со соодветна употреба на назалниот изотоничен раствор Becutan KIDS VITS за секојдневна хигиена на бебиња, на деца и на возрасни лица се овозможува терапевтски третман при некои основни индикации, како: назофарингитис, опструктивен ринитис и синуситис, сув нос без секрет, зарипнатост како резултат на сува слузокожа, и има помошен ефект при оториноларинголошки и при педијатриски третман.

Пакување

Пластично повеќедозно шишенце со 30 ml раствор и упатство за пациентот.

Регулаторен статус

Медицинско средство од класа IIa.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Becutan KIDS VITS Назален изотоничен раствор”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *