fbpx

Becutan KIDS VITS Мултиомега-3

555.00ден

Намената на сирупот Becutan KIDS VITS Мултиомега-3 е да ја збогати детската исхрана со омега-3 масни киселини и со есенцијални витамини и минерали коишто го поддржуваат интелектуалниот развој на децата.

Состав

Производот содржи комбинација на рибини масла богати со омега-3 масни киселини (DHA и EPA), витамини и минерали (витамин Б1, витамин Б2, витамин Б6, витамин Б12, биотин, фолна киселина, нијацин, пантотенска киселина, витамин Д, витамин К, цинк, јод).

Фармацевтска форма

Сируп со вкус на тропско овошје.

Дејство

Намената на сирупот Becutan KIDS VITS Мултиомега-3 е да ја збогати детската исхрана со омега-3 масни киселини и со есенцијални витамини и минерали коишто го поддржуваат интелектуалниот развој на децата.

 

  • ДХА (докозахексаноична киселина) придонесува за одржување нормална мозочна функција.
  • Цинкот и јодот придонесуваат за нормална когнитивна функција.
  • Јодот, витаминот Б1, витаминот Б2, витаминот Б3, витаминот Б6, витаминот Б12 и биотинот придонесуваат за нормална функција на нервниот систем.
  • Витаминот Б2, витаминот Б3, витаминот Б12, фолната киселина и пантотенската киселина придонесуваат за намалување на заморот и на исцрпеноста.
  • ДХА, витаминот Б2 и цинкот придонесуваат за одржување нормален вид.

Пакување

Картонската кутија содржи шише од 250 ml, упатство за употреба и лажичка за одмерување.

Регулаторен статус

Додаток во исхраната.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Becutan KIDS VITS Мултиомега-3”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *