fbpx

Becutan KIDS VITS Б-комплекс

185.00ден

Сирупот Becutan KIDS VITS Б-комплекс е дизајниран како поткрепа на разновидната исхрана кај децата. Помага за нормално искористување на енергијата во организмот и за намалување на заморот и на исцрпеноста.

Состав

Производот содржи комбинација на 7 витамини од групата Б-комплекс (витамин Б1, витамин Б2, витамин Б3, витамин Б6, витамин Б12, пантотенска киселина и биотин).

Фармацевтска форма

Сируп со вкус на ананас.

Дејство

Сирупот Becutan KIDS VITS Б-комплекс е дизајниран како поткрепа на разновидната исхрана кај децата. Помага за нормално искористување на енергијата во организмот и за намалување на заморот и на исцрпеноста.

  • Витаминот Б1 придонесува за нормално функционирање на нервниот систем, нормална психолошка функција и за нормална функција на срцето.
  • Витаминот Б2 придонесува за нормална функција на нервниот систем, како и за заштита на клетките од оксидативен стрес.
  • Нијацинот придонесува за нормално функционирање на нервниот систем и за нормална психолошка функција.
  • Витаминот Б6 придонесува за нормална функција на нервниот систем и за нормална психолошка функција; придонесува за нормален метаболизам на протеините и на гликогенот; придонесува за нормално создавање црвени крвни клетки и за нормална функција на имунолошкиот систем.
  • Витаминот Б12 придонесува за нормално функционирање на нервниот систем, за нормална психолошка функција, како и за нормално функционирање на имунолошкиот систем; придонесува и за нормално создавање црвени крвни клетки.
  • Пантотенската киселина придонесува за нормална ментална функција.
  • Биотинот придонесува за нормално функционирање на нервниот систем, за нормален метаболизам на макронутриентите, како и за нормална психолошка функција; придонесува за одржување нормална коса, кожа и мукозни мембрани.

Пакување

Картонската кутија содржи шише од 100 ml, упатство за употреба и лажичка за полесно одмерување.

Регулаторен статус

Додаток во исхраната.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Becutan KIDS VITS Б-комплекс”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *