Becutan хидратантно млеко за тело

110.00ден

Млекото за тело Becutan е збогатено со состојки што брзо ја рехидратираат детската кожа по капењето и ја урамнотежуваат нејзината влажноста.

Млекото Becutan има неутрална pH-вредност која е приспособена кон потребите на чувствителната детска кожа, поради што овој производ овозможува интензивна нега без да ја наруши pH-вредноста на здравата детска кожа. Содржи единствена комбинација од високвалитетни супстанции, специјално формулирани да придонесат во јакнењето на одбранбениот механизам на кожата кај новороденчињата.

Clear
Шифра: 910713 Категории: ,
  • Производот е клинички и дерматолошки тестиран.
  • Развиен во соработка со дерматолози и со педијатри.
  • Се препорачува и кај возрасни со чувствителна кожа.
Пакување

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Becutan хидратантно млеко за тело”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *