fbpx

Becutan пенливо средство за капење

105.00ден

Пенливото средство за капење Becutan е благо средство наменето за нега на нежната детска кожа. Поради своите хипоалергенски својства, се препорачува за употреба уште од раѓање. Темелно ја чисти и ја негува кожата, не иритира и не предизвикува солзење. Благодарение на посебните хидратантни состојки, дури и при често капење не ја суши чувствителната бебешка кожа.

Clear

•    Производот е клинички и дерматолошки тестиран и развиен во соработка со дерматолози и со педијатри.
•    Не содржи сапун.
•    Не содржи алкохол.
•    Има приспособена pH-вредност.
•    Се препорачува за нега на чувствителна кожа кај сите возрасти.

Големина

200мл

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Becutan пенливо средство за капење”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *