Becutan масло за нега на детска кожа

120.00ден

Mаслото Becutan има pH-вредност приспособена кон потребите на чувствителната детска кожа. Тоа ги штити и ги негува чувствителните делови подложни на надразнување и на црвенило, ги омекнува тврдите наслаги од главчето на бебето и го олеснува нивното отстранување. Маслото Becutan ја штити кожата на бебето од сушење одржувајќи ја мека и свиленкаста.

  • Производот е клинички и дерматолошки тестиран и е развиен во соработка со дерматолози и со педијатри.
  • Препорачлив е и за третирање на деловите од телото на идните мајки подложни на стрии во текот на бременоста.
Шифра: 911660 Категории: ,

Содржи 200мл масло.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Becutan масло за нега на детска кожа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *