fbpx

Becutan инстант чај од сладок анасон

150.00ден169.00ден

Се препорачува при нарушено варење на храната кај доенчиња и кај деца. Чајот го подобрува варењето, спречува создавање цревни гасови, го поттикнува нивното отстранување и ги смирува грчевите што настануваат поради надуеност на цревата.

Clear

Мешавина од екстракт и етерично масло од плодот на анасонот и лесно сварливи шеќери.

Енергетска вредност на 100 г чај – 1639 кЈ (391,4 кцал).

Производот не содржи:

  • вештачки бои;
  • aроми;
  • конзерванси;
  • млечни протеини и
  • глутен.

Достапен е во пакување од 200 g, во мерач со практичен начин на отворање, како и во пакување од 20 кесички со приспособена доза од 5 g за уште поедноставна употреба.

Пакување

,

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Becutan инстант чај од сладок анасон”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *