Becutan влажни марамчиња со камилица

45.00ден198.00ден

Clear

Влажните марамчиња Becutan содржат хидратантен лосион со екстракт од камилица, кој ја штити кожата од појава на воспаленија и дејствува нежно антисептично – го смирува црвенилото и оневозможува негово натамошно ширење. На површината на кожата оставаат тенок заштитен слој, кој ја негува и ја одржува кожата чиста и здрава. Имаат неутрална pH-вредност и не содржат алкохол. Влажните марамчиња Becutan, покрај за нега на кожата во пределот покриен со пелена, се препорачуваат и за чистење на лицето и на рачињата на бебето.

Се препорачуваат и за употреба кај возрасни со чувствителна кожа.

Пакување

, , ,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Becutan влажни марамчиња со камилица”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *