fbpx
Sale!

Uriage Bariederm Cica крем (40ml)

550.00ден 440.00ден

Кремот Uriage Bariederm Cica е погоден за нега на иритирана, сува и атопична кожа.

Погоден е за дневна грижа на целото семејство.

Немрсна, леплива, водоотпорна текстура која брзо се апсорбира. Без мирис и конзерванс, хипоалергично.

За бебиња, деца и возрасни. За лице, тело и област на пелена.

Користете:
Нанесете 2 пати на ден на кожата измиена со гел за туширање Bariederm cica.

Состојки (INCI):

Aqua (Water), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Sodium Chloride, Zinc Oxide, Cetyl PEG-PPG-10/1 Dimethicone, Propylheptyl Caprylate, Butylene Glycol, Hydrogenated Polydecene, Panthenol, Glycerin, Dimethicone, Disteardimonium Hectorite, Polyglyceryl-3 Disteardimonium Hectorite, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Magnesium Sulfate, Methylpropanediol, Tocopheryl Acetate, Triacontanyl PVP, Copper Gluconate, Propanediol, Propylene Carbonate, Citric Acid, Glutamylaminoethyl Inole, Polyquaternium-61, Hyaluronic Acid, Silanetriol, Borage Seed Oil Aminopropanediol Amides.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Bariederm Cica крем (40ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *