fbpx

Avène Hydrance optimale UV Riche крем

1,285.00ден

Хидратизира* – комплекс од lipomucin-meiboserin има моментална и двојно дејство; обезбедува долготрајна хидратација и заштита од дехидратација. Штити – Содржи заштитен фактор SPF 20 кој ја штити кожата од сончевите зраци и спречува прерано стареење на кожата.
Смирува – Avène термална вода смирува, делува противвоспалително и стварна моментално чувство на смиереност на кожата

* горните слоеви на кожата

Туба од 40 ml.

Длабинска и долготрајна идратација.
За сува и многу сува осетлива кожа.
Штити од штетните УВ зраци.

За кого е наменета?
Avène Hydrance Optimale UV Riche кремата е наменета за сува и многу сува осетлива кожа.

Начин на употреба
Нанесувајте наутро или навечер на чиста и сува кожа.

Производител

Начин на издавање

,

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Avène Hydrance optimale UV Riche крем”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *