fbpx

Avène Hydrance optimale UV Legere крем

1,285.00ден

  • Длабинска и долготрајна идратација.
  • Штити од UV зраци
  • За нормална и мешовито осетлива кожа

 

Туба од 40 ml.

Предности
Штити – Содржи заштитен фактор SPF 20 кој ја штити кожата од негативното влијание на сончевите зраци и спречува препрано стареење на кожата.
Хидратизира* – комплекс од lipomucin-meiboserin има моментална и двојно дејство; обезбедува долготрајна хидратација и заштита од дехидратација.
Матира – Благодарение на уникатниот систем на микрокапсули, го матира несаканиот сјај и овозможува стабилност на шмиката.
Смирува – Avène термална вода смирува, делува противвоспалително и стварна моментално чувство на смиереност на кожата

* горните слоеви на кожата

За кого е наменета?
Avène Hydrance Optimale UV Legere кремата е наменета за нормална до мешовит тип на кожа.

Начин на употреба
Нанесувајте наутро или навечер на чиста и сува кожа.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Avène Hydrance optimale UV Legere крем”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *