fbpx

Avène Crème nutritive compensatrice крем

1,970.00ден

Смирувачка и хранлива крема за секојдневна нега на сува и чувствителна, сува и девитализирана кожа.

Тегла од 40 ml.

БЕЗ парабен

Предности
Хидатизира – патентирано липидно трио од растително потеклно ја имитира структурата на меѓуклеточниот цемент и со тоа ја зајакнува кохезијата во роговидниот слој на кожата и спречува кожата да дехидрира.
Штити – антиоксидансот pre-tokoferil штити од слободните радикали.
Храни – богата крема со хранливи материи, со свилена кремаста текстура која лесно се апсорбира.
Смирува – Avène термалната изворска вода смирува, делува против-воспалително и остварува моментално чувство на свежина и удбоност на кожата.

Дали одговара на мојот тип на кожа?
Avène Crème nutritive compensatrice е наменета за сува и осетлива кожа на лице.

Начин на употреба
Исчистете го лицето од нечистотии и шминка, подоцна Avène Crème nutritive compensatrice нанесете 2 пати дневно (наутро и навечер).

 

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Avène Crème nutritive compensatrice крем”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *