Asso Derm сапун

135.00ден

Наменет е за секојдневна хигиена и нега на нормална и на проблематична кожа. Со својата pH вредност не го нарушува природниот хидролипиден слој на кожата и е прикладен за кожа чувствителна на класични сапуни и како средство за нега на заболена кожа од хронична егзема, младешки мозолчиња, алергиски дерматитис, дерматози придружени со лупење на кожата и др. Клинички е тестиран.

Шифра: 910062 Категории: ,
Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Asso Derm сапун”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *