fbpx

Ashwagandha капсули

1,350.00ден

Ashwagandha (Withania somnifera) е билка која многу се користи во Ајурведа, традиционалниот хербален систем во Индија. Ashwagandha се употребува како општ тоник и „адаптоген“, помагајќи му на организмот да се прилагоди на привремен нормален стрес. Покрај тоа, прелиминарните податоци сугерираат дека Ashwagandha поддржува здрав имунолошки систем.

  • Стандардизиран екстракт
  • Ајурведска адаптогена билка
  • Елиминатор на слободните радикали
  • Поддршка на имунолишкиот систем

Пакувањето содржи 90 капсули по 450 милиграми.

Други додатоци: целулоза (капсула), оризово брашно и магнезиум стеарат (од растителен извор). Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.Препорака за употреба: Како додаток во исхраната земете 1 капсула 2 до 3 пати дневно.

Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО. Кошер.

Предупредување: Само за возрасни. Не се препорачува за бремени жени и доилки. Консултирајте доктор доколку земате лекови или имате некаква медицинска состојба (особено гастроинтестинални состојби, вклучувајќи чир). Овој производ може да предизвика дигестивни вознемирувања кај некои чувствителни индивидуи. Ако имате било каква гастроинтестинална непријатност после користењето на овој производ, прекинете ја употребата.

Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Потекло: САД, Производител: Now Foods, САД

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Ashwagandha капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *