Аптека Хигија Фарм

Angal спреј за уста

245.00ден

Има двојно делување – противмикробно и против болки.  Го намалува воспалението во грлото, ја намалува можноста да настанат потешки бактериски инфекции, ги намалува болките во грлото и тешкото голтање. Примерно и за намалување на болките предизвикани од афти.

Делување

  • Содржи две супстанции – хлорхексидин и лидокаин.
    • Хлорхексидин – златен стандард меѓу антисептиците, кој делува на бактерии, габи и некои вируси (вирус на грип, херпес)
    • Лидокаин – локален анестетик кој делува во 2-5 минути.

Не содржи додатни шеќери (сахароза) и затоа е соодветен за употреба дури и кај диабетичари.

Возрасните можат да ги комбинираат и двете форми (пастили и спреј за уста). Кај деца таа комбинација не е дозволена.
Доколку состојбата не се подобри во 3-5 дена консултирајте се со вашиот доктор.

Ве молиме пред употреба внимателно да го прочитате упатството за употреба.

Начин на издавање

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Angal спреј за уста”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *