fbpx

Angal пастили

215.00ден

Има двојно делување – противмикробно и против болки.  Го намалува воспалението во грлото, ја намалува можноста да настанат потешки бактериски инфекции, ги намалува болките во грлото и тешкото голтање. Примерно и за намалување на болките предизвикани од афти.

Делување

  • Содржи две супстанции – хлорхексидин и лидокаин.
    • Хлорхексидин – златен стандард меѓу антисептиците, кој делува на бактерии, габи и некои вируси (вирус на грип, херпес)
    • Лидокаин – локален анестетик кој делува во 2-5 минути.

Не содржи додатни шеќери (сахароза) и затоа е соодветен за употреба дури и кај диабетичари.

Возрасните можат да ги комбинираат и двете форми (пастили и спреј за уста). Кај деца таа комбинација не е дозволена.
Доколку состојбата не се подобри во 3-5 дена консултирајте се со вашиот доктор.

Ве молиме пред употреба внимателно да го прочитате упатството за употреба.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Angal пастили”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *