fbpx

Aloe Vera сок

540.00ден990.00ден

Clear
Шифра: N/A Категории: Ознака: ,
Уникатен спој на целиот лист и гелот содржан во внатрешноста на листот, подготвени со најделикатни процеси, кои овозможуваат природните компоненти од билката да останат непроменети, со што се обезбедува максимално природно дејство на сокот од Алое Вера – максимална сила – во хармонија со природата, од дамнина користена заради своето депуративно и олеснувачко дејство.Одлична помош во случаи на воспаление на гастроинтестиналниот тракт (синдром на нервозно дебело црево) и како депуратив, еупептик и холеретик. Сокот од Алое Вера доаѓа од растенија одгледувани без употреба на пестициди и хемиски ѓубрива, со сигурност содржи најмалку 7000 мг / литар полисахариди (фракција со молекуларна тежина поголема од 20.000 Далтон)
УПОТРЕБА: 1  мерица од 25мл, 3 пати на ден, таков каков што е или разреден во вода.
ПАКУВАЊЕ: 500мл/1000мл во шише.
Начин на издавање

,

Производител

Пакување

,

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Aloe Vera сок”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *