Allga San repair cream (за испукани петици)

248.00ден

Allga San Repair cream, крем за испукани пети содржи етерично масло од алгојскиот планински бор, со додаток на ланолин, терпентин, алантоин и бисаболол. Се користи за интензивна нега на екстремно сува и испукана кожа, така што ја зголемува еластичноста на кожата и и’ ја враќа заштитната функција. Со редовна употреба исчезнуваат болните пукнатини и воспаленија на кожата на стапалата, а тврдите делови стануваат повторно меки и еластични. Посебно погоден и за дијабетичари.

Шифра: 989488 Категории: ,

Пакување: 90 мл

Начин на употреба:

Да се измасираат стапалата со кремот, наутро и навечер.

Предупредување:

Само за надворешна употреба. Не смее да се применува кај деца помлади од 3 години. Да се чува на температура до 25 степени Целзиусови, надвор од дофат на деца.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Allga San repair cream (за испукани петици)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *