fbpx

Allergforte таблети

895.00ден

Имунолошка поддршка за сезонска чувствителност, нова формула која ги комбинира куркумин, екстракт од кора на приморски бор, витамин Ц.

Шифра: 994313 Категории: Ознака: ,

Алергиите се одговор на имунолошкиот систем на дразби од одредени супстанци. Супстанциите, кои можат да предизвикаат алергија, се наречени алергени. Најчестите алергени се полен, прашина, мувла, миленичиња, инсекти, индустриски хемикалии и загадувачи на воздухот, лекови, цигари, храна и многу други. Симптомите на алергиите вклучуваат кивање, течење на носот, синузитис, чешање на носот и грлото, главоболка, водени очи, црвени очи, темни кругови под очите, кои се предизвикани од зголемениот проток на крв во близина на синусите. 

Allergforte содржи витамин Ц кој придонесува за нормално функционирање на имуниот систем.

Состав во две таблети: Vitamin E (36 iu) 24mg, Vitamin C 500mg, Selenium 100μg, Quercetin 200mg, Curcumin Extract 200mg, Bromelain (2400 GDU) 200mg, Maritime Pine Bark Extract 100mg.

Дозирање и начин на употреба

  • Пациенти кои патат од сезонски и целогодишни алергии со кожна или респираторна манифестација , како и алергиски манифестации на очи;
  • Пациенти кои сакаат здрав имун систем.
Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Allergforte таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *