Аптека Хигија Фарм

Alkavit витамин Е

125.00ден

СОСТАВ

Tocopherol

ФАРМАЦЕВТСКА ФОРМА

таблети за џвакање

ДЕЈСТВО

ALKAVIT® витамин Е е витамински препарат којшто содржи витамин Е (токоферол).

ИНДИКАЦИИ

При недостиг од витамин Е и како превенција или како дополнителна терапија
При одредени состојби и заболувања (Алцхајмерова болест, кардиоваскуларни заболувања, макуларна дегенерација, стерилитет и др.).

ПАКУВАЊЕ

30 таблети

 

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Alkavit витамин Е”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *