fbpx

Good nature Alkalax – чај за прочистување

65.00ден75.00ден

Чајот содржи лист од сена или популарно кај народот познат како мајчин лист. Листот од сена е најчесто користен растителен лаксатив, кој придонесува за нормално празнење на цревната содржина. Листот од нане ја намалува надуеноста и го олеснува испуштањето на гасовите. Исто така, дејствува спазмолитично, односно ги намалува грчвите во цревата и придонесува за нормално варење на храна.

Clear

Дејството се манифестира по 6 до 8 часа поради што препорачливо е да се користи навечер, пред спиење.

Ве молиме задолжително да го прочитате упатството за користење на чајот, кое се наоѓа на амбалажата, а за дополнителни информации консултирајте се со својот лекар или фармацевт.

 

Пакување

,

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Good nature Alkalax – чај за прочистување”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *