Acerola 180 mg таблети

295.00ден

АЦЕРОЛА АЛКАЛОИД содржи природен витамин Ц добиен од ацерола, цреша од Барбадос. Ацерола Алкалоид е диететски додаток во секојдневната исхрана.

Шифра: 1422168 Категории: ,

Состав

Една таблета содржи 180 mg витамин Ц.

АЦЕРОЛА АЛКАЛОИД содржи природен витамин Ц добиен од ацерола, цреша од Барбадос.

Фармацевтска форма

Таблети за џвакање.

Дејство

Ацерола Алкалоид е диететски додаток во секојдневната исхрана. Витаминот Ц е есенцијален витамин којшто е растворлив во вода.

Витаминот Ц придонесува за одржување на нормалната функција на имунолошкиот систем во текот на интензивни физички вежби и по нив. Витаминот Ц придонесува за нормално создавање колаген, при што се овозможува нормално функционирање на крвните садови, кожата, коските, ’рскавицата, забите и на непцата. Тој придонесува за нормален метаболизам за создавање енергија, придонесува за нормално функционирање на нервниот систем и за нормално психолошко функционирање. Витаминот Ц придонесува за намалување на заморот и на исцрпеноста.

Витаминот Ц придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Витаминот Ц ја зголемува апсорпцијата на железо.

Пакување

Картонската кутија содржи 30 таблети за џвакање (5 блистери) и упатство за употреба.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Acerola 180 mg таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *