ACC junior раствор за деца за полесно искашлување

220.00ден

Ја намалуваат вискозноста на слузта и со тоа го олсенуваат искашлувањето. На таков начин ја намалуваат можноста за појава на секундарни инфекции, а и овозможуваат побрзо закрепнување.  Делуваат антиоксидативно, па во случај на воспаление го штитат телото од оксидативен стрес.

Ацетилцистеинот спаѓа во групата на лекови наречени муколитици.

Пред употреба ве замолуваме внимателно да го прочитате употаството.

Начин на издавање

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “ACC junior раствор за деца за полесно искашлување”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *