Аптека Хигија Фарм

ACC шумечи таблети

250.00ден

Ја намалуваат вискозноста на слузта и со тоа го олсенуваат искашлувањето. На таков начин ја намалуваат можноста за појава на секундарни инфекции, а и овозможуваат побрзо закрепнување.  Делуваат антиоксидативно, па во случај на воспаление го штитат телото од оксидативен стрес.

Ацетилцистеинот спаѓа во групата на лекови наречени муколитици.

Пред употреба ве замолуваме внимателно да го прочитате употаството.

Начин на издавање

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “ACC шумечи таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *