fbpx

Varuprostin таблети

295.00ден

За главната активна компонента на препаратот Varuprostin®, Urtica dioica (коприва) е докажано и документирано диуретично, антимикробно и антиинфламаторно дејство со што се зголемува микциониот волумен, го покачува максималниот уринарен проток, ја намалува количината на резидуална урина и ја редуцира честотата на мокрење.

Активност:

Диуретично, антимикробно, антиинфламаторно.

Употреба:

Varuprostin® таблетите се користат за намалување на честотата на мокрење, ги намалуваат симптомите на хроничен простатитис и ги намалуваат симптомите на бенигна хипертрофија на простатата.

Состав:

Urticae radix, Tribuli herba, Visci herba, Stigmata maydis, Hyperici herba

1 пакување содржи 50 таблети

Дозирање:

Најчесто се земаат по 2 таблети, 3 пати дневно со чаша вода.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Varuprostin таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *