fbpx

Varuflu раствор

470.00ден

ВАРУФЛУ® е хербален лек кој се користи како додаток на стандардната терапија при третман на инфлуенца тип А (грип), хепатит Ц вирус и херпес симплекс вирус тип 1.

Состав:

ВАРУФЛУ® е раствор за перорална употреба, приготвен со екстрактција на растенијата Ferula assafoetida и Visci herba. Содржи: Ferula assafoetida, Visci herba, Methyl parahydrohybenzoate, Prophyl parahydrohybenzoate, Aqua purificata.

1 пакување содржи 100 ml раствор за перорална употреба

Дозирање:

ВАРУФЛУ® се зема на секои 8 (осум) часа по 10 ml пред јадење.

Производител

Начин на издавање

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Varuflu раствор”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *