fbpx

Коензим Q10 капсули

945.00ден

Коензимот Q10 (CoQ10) е соединение кое има централна улога во производство на клеточната енергија. CoQ10 има во целото тело, но е особено концентриран во срцето, црниот дроб и бубрезите и откриено е дека производството се намалува со возраста. NOW CoQ10 е со фармацевтски квалитет кој содржи само 100% природна форма на CoQ10 произведена со ферментација.

  • Неопходен за продукција на клеточна енергија
  • Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО.

Пакувањето содржи 60 капсули по 30 милиграми.

Состав 1 капсула
Коензим Q10 (CoQ10) 30 mg

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната земете 1 капсула, 1-3 пати дневно, со храна.

Други додатоци: прав од бел ориз и целулоза (капсула). Не е произведено со пченица, глутен, соја, пченка, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доите, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Потекло: САД, Производител: Now Foods, САД

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Коензим Q10 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *