Аlkalaks-tab таблети

70.00ден

АЛКАЛАКС-ТАБ е лаксатив со локално дејство кој нежно ги стимулира мускулите на дебелото црево. Ова доведува до брзо олеснување на опстипацијата, помагајќи му на телото да го врати својот вообичаен ритам. АЛКАЛАКС-ТАБ се користи за олеснување на запек (отежнато празнење на цревата). Може да се користи во болница за празнење на цревата пред породување, операција или пред радиолошки испитувања.

Состав
5 mg bisacodyl

Фармацевтска форма
гастрорезистентни таблети

Пакувањe
20 таблети

Регулаторен статус
ОТЦ

Начин на издавање

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Аlkalaks-tab таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *